Kaip išsirinkti gerą spausdintuvą

Pakalbėkime apie gero spausdintuvo pasirinkimą bei jo kainą.

Labiausiai paplitę yra dviejų technologijų spausdintuvai – tai rašaliniai ir lazeriniai. Dar yra adatiniai, terminiai, tačiau tai jau specifinis jų panaudojimas ir apie juos dabar nediskutuosime.
Rašalinius spausdintuvus būtų galima suskirstyti į tris grupes:

 

1. Rašaliniai spausdintuvai

Rašaliniai spausdintuvai, kurių spausdinimo purkštukai ir talpa rašalui būna vienoje kasetėje

Privalumai:
*Šio tipo spausdintuvai dažniausiai yra patys pigiausi, nebent yra pasirenkamas modelis su specifinėmis funkcijomis.
*Kadangi rašaliniai spausdintuvai, ilgai nespausdinat gali uždžiūti, tai šio tipo spausdintuvams ši problema spendžiama lengvai, nuperkant kitą kasetę.
*Dažniausiai kasetės yra pildomos (netgi galima pasipildyti pačiam), galima naudoti kokybiškas analogines – pakaitines kasetes ir žinoma originalias.
*Galima spausdinti įvairius paveiksliukus ir tekstą, nesant labai išrankiam, foto irgi pavyksta gana kokybiškos.
*Paprastai būna nedidelių gabaritų, net su skenavimo – kopijavimo fukcija, lengvi, neužima daug vietos.
Trūkumai:
*Aukšta spaudų savikaina, nebent pildytis pačiam.
*Gana triukšmingi, nes taupoma gaminant.
*Naujas spausdintuvas būna su startinėmis kasetėmis, kurių rašalas baigiasi labai greitai, o ir papildžius jas daugiau kopijų padaryti nebepavyksta, nes yra ribota talpa.
*Naujam modeliui pasirodžius prekyboje dar ilgai nebūna pakaitinių kasečių. Jos patiekiamos maždaug po 6mėn ar vėliau, o originalios didelės talpos kasetės gali kainuoti panašiai kaip spausdintuvo kaina.
*Pasibaigus vienai spalvai, turime pildyti visą spalvinę kasetę.
*Sugedus, jei gedimas rimtesnis, meistrai nenori jo tvarkyti, nes dažniausiai remonto kaštai viršija spausdintuvo kainą.

 

2. Rašaliniai spausdintuvai

Rašaliniai spausdintuvai su purkštukais, įmontuotais spausdintuvo viduje, o konteineriai su rašalu uždedami ant jų.

Privalumai:
*Daug daugiau rašalo, nei pirmo tipo spausdintuvuose.
*Rašalo kasetė keičiama tik ta, kuri pasibaigė.
*Yra modelių, kurie turi dvi juodos spalvos kasetes, viena didesnės talpos skirta tekstiniams spaudams, kita – foto spausdams. Taip tauposi dažai, esant skirtingiems poreikiams.
*Galima spausdinti pakankamai kokybiškas foto nuotraukas net su 4 spalvų spausdintuvu, o kuo daugiau spalvų kasečių spausdintuvas, tuo kokybiškesnės nuotraukos.
*Kasetes daugumai galima pildyti, pildytis pačiam, naudoti pakaitines įvairiausių firmų ir be abejo originalias.
*Esant poreikiui daug spausdinti, galima įmontuoti nepertraukiamą rašalo padavimo sistemą (CISS), tuomet su 100ml kokybiško rašalo, kurio kaina apie 7€, galima atspausdinti apie 3000 lapų (prie 5% dengimo).
*Patys spausdintuvai pagaminti gana kokybiškai, tad ir tarnavimo laikas gana ilgas.
Trūkumai:
*Ilgai nespausdinant ar panaudojus nekokybiškas pakaitines kasetes, gali uždžiūti spausdintuvo purkštukai, o jų kaina siekia 50-90% spausdintuvo kainos. Tai kartais nebebūna prasmės jo remontuoti.
*Brangios originalios kasetės, bet jos ilgiausiai neleidžia uždžiūti purkštukams ir spaudų kokybė aukščiausia. Retai spausdinant, geriau sumokėti brangiau, bet jau bus didesnė tikimybė, kad purkštukai ilgiau neuždžius.

 

3. Rašaliniai spausdintuvai

Rašaliniai spausdintuvai su purkštukais, įmontuotais spausdintuvo viduje, o rašalas tiekiamas iš gamykliškai sumontuotos nepertraukiamos rašalų padavimo sistemos (CISS).

Privalumai:
*Labai daug rašalų, net su nauju spausdintuvu komplekte būna 4 ar daugiau buteliukų rašalo. O spaudų kiekis siekia nuo 5000 iki 10000 lapų ir daugiau, priklausomai nuo modelio.
*Ko gero pats pigiausias spalvinis spausdinimas, nes buteliukas (70ml) ORIGINALIŲ rašalų kainuoja nuo 5 iki 8€ už buteliuką, o tai atitinka apie 2500 spaudų, esant 5% dengimui.
*Labai paprasta pildyti konteinerius pačiam, o pakaitalų nelieka prasmės pirkti, nes sutaupant keletą eurų, galima sugadinti purkštukus, kurių kaina gana didelė – gali siekti pusę spausdintuvo kainos.
*Labai platus modelių pasirinkimas su įvairiausiomis, pačiomis naujausiomis funkcijomis.
*Galima spausdinti foto nuotraukas: net su 4 spalvų spausdintuvu, spaudai gaunasi labai kokybiški, o jei 5 ar 6 spalvų ir parinktas geras foto popierius, spaudai bus labai aukštos kokybės.
Trūkumai:
*Pirmiausia spausdintuvo kaina, ji gana aukštoka.
*Kaip ir kiekvienas rašalinis spausdintuvas ir šitie modeliai “mėgsta” uždžiūti ilgai nespausdinant, ypač per vasarą, net su originaliais rašalais. Tačiau gera žinia ta, kad daugumą jų galima praplauti ir prikelti vėl spausdinimui.
*Norint išgauti aukštos kokybės spaudus, reikalingas brangesnis popierius, o foto spausdinimui – fotopopierius.

 

Lazeriniai spausdintuvai yra dviejų tipų: juodai balti ir spalviniai

 

Juodai balti lazeriniai spausdintuvai

 

Privalumai:
*Didelis spausdinimo greitis.
*Pigi eksploatacija. Daugumai modelių kasetes galima pildyti, taip pat yra pigių pakaitinių analoginių kasečių.
*Niekad neuždžiūva, tik laikui einant šiek tiek šviesėja spaudai, bet tai irgi priklauso nuo kasetės gamintojo ar pildomų miltelių.
*Įvairus modelių pasirinkimas su daugybe skirtingų fukcijų ir naujausiomis technologijomis.
*Geresnė kokybė spausdinant tekstus, nei rašalinių spausdintuvų.
*Spaudai nebijo vandens.
Trūkumai:
*Didesni gabaritai, nei rašalinių spausdintuvų, nors jau yra pakankamai mažo dydžio modeliukų.
*Prastesnė spausdinimo kokybė, spausdinant foto, nei rašalinių.

 

Spalviniai lazeriniai spausdintuvai

 

Privalumai:
*Didelis spausdinimo greitis.
*Pigi eksploatacija. Daugumai modelių kasetes galima pildyti, taip pat yra pigių pakaitinių analoginių kasečių. Bet brangesnė nei juodai baltų lazerinių spausdintuvų ar rašalinių spausdintuvų su CISS, aprašytų 3 punkte savikaina.
*Niekad neuždžiūva, tik laikui einant šiek tiek šviesėja spaudai, bet tai irgi priklauso nuo kasetės gamintojo ar pildomų miltelių.
* Įvairus modelių pasirinkimas su daugybe skirtingų fukcijų ir naujausiomis technologijomis.
*Spaudai gaunasi blizgūs net ant paprasto kasdieninio popieriaus.
*Spaudai nebijo vandens.
Trūkumai:
*Didesni gabaritai, nei rašalinių spausdintuvų.
*Prastesnė spausdinimo kokybė, spausdinant foto, nei rašalinių.
*Turi daugiau dylančių mazgų (pernešimo juosta, būgno mazgas, keturios nebe viena kasetė), tai ir padidina tikimybę papildomoms išlaidoms.

 

Dabar žinome kokie yra spausdintuvai , jų privalumai ir trūkumai, tad galime rinktis optimalų variantą:

*Jei spausdintuvas bus naudojamas atspausdinti tik keletą lapų per mėn. ir reikalingas spalvinis spausdinimas, pvz. bus spausdinamos sąskaitos, lėktuvo bilietai, vienas kitas straipsnis iš interneto, taip pat biudžetas yra labai ribotas, tai renkamės spausdintuvą su dviem atskiromis kasetėmis, kur rašalas ir purkštukai yra viename konteineryje (1 rašalinio spausdintuvo tipas)
*Jei spausdintuvas bus naudojamas dažnesniam spalviniam spausdinimui ir reikalinga bus spausdinti foto nuotraukas, renkamės rašalinį spausdintuvą su atskiromis rašalo kasetėmis.
*Jei spausdintuvas bus naudojamas spalviniam spausdinimui su galimybe spausdinti kokybiškas foto ir didesnėmis apimtimis, taip pat biudžetas leidžia išleisti daugiau pinigų, vienareikšmiškai imame spausdintuvą su gamykline CISS sistema, kuris dabar kainuoja brangiau, bet vėliau atsipirks su kaupu.
*Jei bus spausdinama retai, kelių mėnesių pertraukomis (pvz rašalinio spausdintuvo purkštukai gali uždžiūti, o tai jau papildomos problemos ir kaštai) ir nereikalingas spalvinis spausdinimas, tada reiktų imti juodai baltą lazerinį spausdintuvą, kurio spaudų kaštai bus ko gero patys mažiausi, palyginus su visais kitų tipų spausdintuvais. Negana to, juodai balto spausdintuvo spausdinimo greitis ir kasetės talpa pakankamai dideli, tad galima būtų panaudoti šį spausdintuvą ir dideliems spausdinimo kiekiams, nesibaiminant dėl spausdinimo kaštų.
*Jei reikalingos visos tos pačios savybės, kaip aukščiau aprašytame punkte , bet reikalingas spalvinis spausdinimas ir biudžetas tai leidžia, tada reiktų rinktis spalvinį lazerinį spausdintuvą.

 

Jau išsirinkome, koks spausdintuvo tipas reikalingas, liko labai nedaug

*Dabar reikės pasirinkti ar reikalingas tik spausdintuvas ar bus reikalinga kopijavimo ir skenavimo funkcija.
*Ar reikalingas dvipusis (duplex) spausdinimas ir dvipusis skenavimas (DADF)
*Nuspręsti ar užtenka vien USB pajungimo į kompiuterį, ar bus naudojamas daug vartotojų tinkle, tuomet reikalinga tinklo korta arba Wi-Fi. Norint spausdinti tiesiai iš išmanaus telefono, bus reikalinga direct Wi-Fi arba eprint funkcija.
*Na ir žinoma ar bus naudojamos tik originalios kasetės, jei ne, tai ar įmanoma pildyti ir naudoti analogines – pakaitines kasetes.

 

Apibendrinant kas svarbu:

*Spausdinimo formatas A4, A3, A2, A1, A0 ar dar didesnis.
*Vidutinis spaudų kiekis per mėn.
*Lazerinis ar rašalinis.
*Juodai baltas ar spalvinis spausdinimas
*Spausdinimo greitis.
*Spausdinimo kokybė.
*Kopijavimo , dvipusio spausdinimo, dvipusio skenavimo, ADF įrenginiai.
*USB, tinklas, Wi-Fi jungtys.

Pabaigai: daugeliu atveju, perkant spausdintuvą, galioja tokia taisyklė, kad kuo brangiau kainuoja pats įrenginys, tuo vėliau pigiau kainuoja spausdintuvo eksploatacija (bet nevisada ).
Dar šiek tiek apie naudotus spausdintuvus. Dažnas klausimas ar verta pirkti?
Verta, jei tai geras, pavykęs, mažai gendantis modelis, labai pigus spausdinimas ir mažai padaręs kopijų. O jei dar duodama 12mėn garantija, vadinasi su juo viskas bus gerai. Sakykim, HP laserjet Pro M402dn naujas kainavo 200-240€, o naudotas atspausdinęs tik 5800 lapų (šito spausdintuvo didelės talpos kasetė yra 9000 lapų, tai reiškia, kad jis net nėra atspausdinęs nei vienos kasetės), kainuoja 135€ su 12 mėn garantija.
Turime keletą pavyzdžių, kai buvo atneštas remontuoti mažas, “naminis” HP laserjet P1102w spausdintuvas remontui. Jis buvo atspausdinęs 384 tūkstančius lapų. Kitas HP laserjet Pro M401dn, atspausdinęs 443 tūkstančius lapų ir t.t. Ar manote, kad jį utilizavome? Tikrai ne! Minimalus kaitinimo mazgo remontas ir buvo atiduoti tolimesniam naudojimui.
Neverta, jei brangi eksploatacija, jei turi kažkurio modelio spausdintuvai gamyklinį defektą, jei labai daug atspausdinęs kopijų, jei perkamas neveikiantis ir nežinoma, kiek kainuos jo remontas, jei labai senas modelis, nes gali būti, kad su nauja operacine sistema nebeveiks.
Kaip sužinoti kokie naudotų spausdintuvų modeliai geriausi? Labai paprasta: reikia klausti meistrų, kurie juos remontuoja.

Rinktis spausdintuvą

 

Jei renkantis spausdintuvą kilo neaiškumų, mes visada pakonsultuosime, susisiekite su mumis.

Susisiekime